HOMEOPATSKO ZDRAVLJENJE NOSEČNIC

10.03.2015 00:00
Irena Gorišek, dr. med., predsednica Slovenskega homeopatskega društva pravi, da so homeopatska zdravila v nosečnosti varna, nimajo stranskih učinkov in lahko pomagajo pri različnih nosečniških težavah.

Irena Gorišek, dr. med., predsednica Slovenskega homeopatskega društva pravi, da so homeopatska zdravila v nosečnosti varna, nimajo stranskih učinkov in lahko pomagajo pri različnih nosečniških težavah, kot so nosečniška slabost in bruhanje, zaprtje v času nosečnosti, glavoboli, bolečine v križu, pa tudi pri različnih psihičnih stanjih, ki spremljajo nosečnost ali pa se pojavijo zaradi stresnih dogodkov med nosečnostjo. Vedno je treba določiti zdravilo na osnovi simptomov, ki pa so lahko pri vsaki nosečnici malo drugačni. Zato je tudi težko priporočati zdravila za določena stanja oziroma bolezni, ker zdravilo, ki ni določeno na podlagi simptomov, ne bo delovalo ali pa bo delovalo le delno.

 

»Seveda je treba vedno upoštevati in se ravnati po navodilih ginekologa, ki je najbolj kompetenten in odgovoren za oskrbo in zdravljenje nosečnice, pojasni Irena in nadaljuje: »V vseh evropskih državah, kjer je homeopatsko zdravljenje priznano kot zdravstvena dejavnost, imajo ginekologe z dodatnim znanjem iz homeopatije in ti najlaže sodelujejo pri zdravljenju nosečnic. Predvsem pa je njihova dodatna usposobljenost pomembna, kadar je treba s homeopatskimi zdravili pomagati med porodom. Med porodom se je treba odločati hitro, potrebno je veliko znanja in prakse, ginekologi in babice so tisti, ki to znanje imajo in ga ob ustreznem dodatnem izobraževanju iz homeopatije najlažje kombinirajo še s homeopatskim »zdravljenjem«. V nekaterih evropskih državah imajo dodatno homeopatsko izobrazbo tudi babice in njihovo znanje je med porodom zelo dragoceno, saj so one tiste, ki večino časa skrbijo za porodnico.« Zdravila, ki se uporabljajo pred in med porodom lahko omilijo strah, pomagajo pri odpiranju materničnega vratu, kadar je odpiranje prepočasno, na ta način tudi pospešijo porod in zmanjšajo bolečine. »Izkušena babica bo tudi vedela, kdaj bo porodnica potrebovala še druge vrste strokovno pomoč in bo homeopatsko zdravilo uporabljeno le kot dodatno zdravljenje, če bo to potrebno. Lahko po carskem rezu, po večji izgubi krvi po porodu, šivih presredka ali raztrganinah porodnih poti.«
 
Sogovornica pojasni, da je področje homeopatskega zdravljenja strokovno precej zahtevno in nasvete za naprej je težko deliti. »Obstajajo homeopatska zdravila, ki se priporočajo v neposrednem predporodnem obdobju. To so Caulophillum, Cimicifuga in Gelsemium. Vsa ta zdravila sprostijo in zmehčajo maternični vrat. Od vseh treh je Gelsemium tisto homeopatsko zdravilo, ki ima kot simptom tudi strah pred dogodkom in zato lahko marsikateri nosečnici olajša začetek poroda. Vsa homeopatska zdravila, ki se jemljejo med porodom (kadar nastopi potreba), so izbrana glede na težavo in na simptome,« razloži in doda: »Po porodu je lahko primerno homeopatsko zdravilo Arnica, kadar so prisotne bolečine, če je bil porod naporen in dolg in je bilo več poškodb mehkega tkiva. Po carskem rezu je primerno homeopatsko zdravilo Staphysagria. To zdravilo se lahko uporabi tudi, kadar je bil prerezan in zašit presredek.«Homeopatska zdravila lahko pomagajo tudi pri težavah z dojenjem, kadar je preveč ali pa premalo mleka, pri vnetjih dojk - mastitisih in pri ranah - ragadah na dojkah zaradi dojenja. Tudi ta zdravila pa se določajo na podlagi simptomov.
 
Vir:
Bogastvo zdravja, 11. marec 2015: Homeopatsko zdravljenje nosečnic

Piškotki za analitiko
Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
Piškotki za družabna omrežja
Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
Piškotki za komunikacijo na strani
Piškotki omogočajo pirkaz, kontaktiranje in komunikacijo preko komunikacijskega vtičnika na strani.
Piškotki za oglaševanje
So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.
Kaj so piškotki?
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo in beleženjem piškotkov.V redu Več o piškotkih