ZDRAVLJENJE KOT UMETNOST

22.02.2012 00:00
Vesna Levičnik, novinarka in urednica priloge Nika, je današnji uvodnik posvetila uvodnik homeopatiji, v katerem piše:
“Marica je zaradi hude alergije na cvetni prah, ki jo spremlja že od otroštva, zadnjih trideset let prve spomladanske dni preživljala v ambulanti zdravstvenega doma. Nekajurno čakanje jo je še dodatno izčrpalo, domov se je vedno vrnila še bolj »bolna«. Pred petimi leti se je odločila in poiskala pomoč pri homeopatu, ki ji ga je priporočila prijateljica. Danes se veseli toplih sončnih žarkov, skupaj z vnukom pa se veselita sprehoda po pisanih travnikih.
 
Čeprav homeopatija ni nekaj novega, pri nas še vedno ne najde pravega mesta. Ker je homeopatija rezultat natančnega opazovanja, empirije in logičnega razmisleka, ji ni mogoče očitati neznanstvenosti. Zato je trditev, da je homeopatija nestrokovna, odveč. Treba je vedeti, da je homeopatija medicinska veda, ki zahteva dobro usposobljene ljudi z medicinsko izobrazbo, zato se je včasih dobro prepričati o tem, kakšno znanje ima homeopat, h kateremu gremo po pomoč.
 
Najhitreje lahko homeopatija pomaga otrokom in tistim, ki nimajo dolge zgodovine kroničnih težav, je pa tudi res, da je na rezultate treba včasih počakati dlje kot pri klasičnih zdravilih, pri katerih se zdravstveno stanje izboljša v nekaj dnevih. Res je še, kar je nekako tudi logično, da je homeopatija trn v peti farmacevtski industriji. Ni draga, predvsem pa je zelo učinkovita.
 
Kot smo že povedali, je zdravljenje s homeopatijo celostni postopek, za predpis pravega homeopatskega zdravila pa je potrebnih kar nekaj znanja, veščin in izkušenj. Še posebno to velja za zdravljenje hudih in kroničnih bolezni. Samo če je izbrano zdravilo pravo, bo homeopatsko zdravljenje uspešno. V nasprotnem primeru ne more dati rezultatov. Tudi izkušenemu homeopatu pa se lahko zgodi, da ne najde pravega zdravila ali pa mora zamenjati več zdravil, preden najde pravo. Homeopatija je zato tudi umetnost.
 
Kot je zapisalo Slovensko homeopatsko društvo, homeopatija ni vsemogočna in ne zdravi vseh bolezni po vrsti. Tudi zaradi tega mora zdravnik presoditi, ali je ta način zdravljenja za bolnika primeren ali ne.
 
Vesna Levičnik”
 
Vir:
DNEVNIK, priloga Nika, 22. februar 2012, Vesna Levičnik: Zdravljenje kot umetnost
Piškotki za analitiko
Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
Piškotki za družabna omrežja
Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
Piškotki za komunikacijo na strani
Piškotki omogočajo pirkaz, kontaktiranje in komunikacijo preko komunikacijskega vtičnika na strani.
Piškotki za oglaševanje
So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.
Kaj so piškotki?
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo in beleženjem piškotkov.V redu Več o piškotkih