PETERLE IN MOŽINA TUDI O HOMEOPATIJI

04.02.2014 00:00
Novinarka Vanja Kovač v današnjem prispevku ugotavlja, da je evropski poslanec Peterle kritičen do slovenske uradne medicine in njenega odnosa do alternativnega zdravljenja. Peterle poudarja, da v Sloveniji »zahtevajo medicinsko izobrazbo za homeopate, če pa jo prakticiraš, izgubiš medicinsko licenco, takega primera na svetu drugje ne poznam. Predvsem ne v Evropi«.
Novinarka Vanja Kovač je za današnji Prvi dnevnik ob 13. uri pripravila kratek pogovor z evropskim poslancem Lojzetom Peterletom in predsednikom Zdravniške zbornice Slovenije Andrejem Možino. V nadaljevanju povzemamo samo del njenega prispevka:
  
Vanja Kovač: Lojze Peterle je kritičen do slovenske uradne medicine in njenega odnosa do alternativnega zdravljenja.
 
Lojze Peterle: Zahtevajo medicinsko izobrazbo za homeopate, če pa to prakticiraš pa izgubiš medicinsko licenco, takega primera na svetu drugje ne poznam. Predvsem ne v Evropi.
 
Andrej Možina (predsednik Zdravniške zbornice Slovenije): Mi ne želimo biti neki ekskluzivisti, se nekako obnašati do alternativnih metod žaljivo. Dejstvo pa je, da ne verjamemo v njo. Po drugi strani pa nekatere evropske države tu naredijo nekako bolj mehak pristop do tega, z malo več posluha, da zdravniki tudi opravljajo nekatere alternativne metode.
 
Vanja Kovač: Nekatere alternativne metode zdravljenja so v Sloveniji dovoljene, z njimi se med drugimi ukvarjajo tudi farmacevti, zdravniki pa se ne smejo.

Opomba Slovenskega homeopatskega društva: V Sloveniji lahko magister farmacije v lekarni svetuje pri izbiri homeopatskega zdravila, če pa bolniku svetuje zdravnik, ki je edini usposobljen za zdravljenje in predpis zdravila za uporabo v humani medicini, pa nad njim visi grožnja odvzema dovoljenja za delo oziroma zdravniške licence.
 
Vir:
TV SLOVENIJA 1, PRVI DNEVNIK, 4. februar 2014 ob 13.16, Vanja Kovač: Kako je Peterle prebolel raka?
Piškotki za analitiko
Ti se uporabljajo za beleženje analitike obsikanosti spletne strani in nam zagotavljajo podatke na podlagi katerih lahko zagotovimo boljšo uporabniško izkušnjo.
Piškotki za družabna omrežja
Piškotki potrebni za vtičnike za deljenje vsebin iz strani na socialna omrežja.
Piškotki za komunikacijo na strani
Piškotki omogočajo pirkaz, kontaktiranje in komunikacijo preko komunikacijskega vtičnika na strani.
Piškotki za oglaševanje
So namenjeni targetiranemu oglaševanju glede na pretekle uporabnikove aktvinosti na drugih straneh.
Kaj so piškotki?
Z obiskom in uporabo spletnega mesta soglašate z uporabo in beleženjem piškotkov.V redu Več o piškotkih